Members

The Commission consists of five members appointed by the Governor: one from each of the four congressional districts and one member at-large. Each member is appointed for a four-year term.

At least three members shall have been real estate brokers for five years and at least one member shall have never engaged in business as a real estate broker.  

Click on Boards and Commissions to learn how to apply to serve on the Kansas Real Estate Commission.

Errol Wuertz 

Chair, Broker, 1st Congressional District

Hays, KS

Term Expiration: April 30, 2023

 

Bryon Schlosser 

Vice-Chair, Broker, 2nd Congressional District

Topeka, KS

Term Expiration: April 30, 2022

Joseph Vaught

Broker, 3rd Congressional District

Kansas City, KS

Term Expiration: April 30, 2021

 

Connie O'Brien

Public Member, At-Large

Tonganoxie, KS

Term Expiration: April 30, 2020

Sue Wenger

Broker, 4th Congressional District

Mulvane, KS

Term Expiration: April 30, 2021